OTWP ,, Młodzież zapobiega pożarom

Dnia 21 kwietnia 2010 r. w Baranowie Sandomierskim zostały  przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież Zapobiega Pożarom".
W eliminacjach uczestniczyli uczniowie ze wszystkich gmin powiatu tarnobrzeskiego. Turniej  składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy pisali test zawierający 30 pytań. Następnie odbyła się część ustna do której  zakwalifikowało się po trzech zawodników każdej grupy wiekowej. Z terenu naszej gminy najlepiej spisał się Mateusz Gortych, który został zwycięzcą w  III grupie wiekowej oraz Ewelina Guźla, która zajęła trzecie miejsce w II kategorii wiekowej.

III miejsce Bartosz Wojtowicz z SP  nr 2 w Nowej Dębie

Laureaci turnieju za zajęte miejsca od pierwszego do trzeciego otrzymali nagrody rzeczowe i wyróżnienia, zaś pozostali uczestnicy turnieju okolicznościowe pamiątki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.
Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować powiat tarnobrzeski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Zespole Szkół w Ropczycach 30 kwietnia.