Podsumowanie Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

114

Dnia 6 września 2015 r. na stadionie sportowym ZKS "Stal" w Gorzycach, zostały przeprowadzone IX Powiatowe Zawody Sportowo - Ppożarnicze OSP i MDP powiatu tarnobrzeskiego. W zawodach wzięło udział 19 drużyn, w tym: 5 MDP dziewcząt, 4 MDP chłopców, 5 KDP i 5 drużyn OSP w grupie "A". Zawody rozegrano zgodnie z obowiązującymi regulaminami zawodów sportowo - pożarniczych dla MDP i OSP.

Naszą gminę reprezentowały cztery drużyny, trzy z nich zajęły miejsca na podium. Ochotnicza Straż Pożarna z Krawców w grupie "A" zajęła III miejsce, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Żupawy zajęła III miejsce, natomiast Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z Żupawy zajęła miesce II. Pierwsze miejsce w konkurencji "Najsprawniejszy Strażak 2015 roku" zdobył druh Jarosław Jarosz z jednostki OSP Krawce

Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych, zawody sportowo-pożarnicze przyciągnęły liczną publiczność, wśród której byli m.in. Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek, Zastępca Starosty Krzysztof Pitra, Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu st. bryg. Andrzej Babiec, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, Przedstawiciel Nadleśnictwa Rozwadów leśniczy Leśnictwa Żupawa Tomasz Lisikiewicz, Burmistrzowie i Wójtowie z powiatu tarnobrzeskiego oraz Prezesi i Komendanci Miejscy/Gminni Zarządów Oddziałów Związku OSP RP z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Na zakończenie zawodów zwycięzcy otrzymali puchary, medale, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.