50 lat razem

 „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry, czy zły los” – Jan Paweł II.

W dniu 25 września 2020 roku w Gminnego Centrum Kultury w Grębowie, 24 pary z naszej gminy uroczyście świętowały Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Po przywitaniu przybyłych gości, Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra dokonał odznaczenia dostojnych Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Dopełnieniem tej ceremonii były serdeczne gratulacje, życzenia oraz słowa podziękowania i uznania:

„Tak naprawdę żadne słowa ani medal nie wystarczą, by podziękować za to wszystko, czego przez wspólne lata życia dokonaliście jako małżeństwo i jako rodzina. W imieniu władz samorządowych dziękuję za waszą miłość, ofiarność, zrozumienie, za dobre wychowanie dzieci, za przykład życia,
za cierpienie, łzy, radość i dumę z waszych rodzin. Życzę wam radosnych, pogodnych dni w zdrowiu, szczęściu i poszanowaniu. Życzę błogosławieństwa i opieki Bożej na dalsze lata wspólnej drogi.”

Podczas uroczystości Jubilaci ze wzruszeniem wspominali pierwsze lata swojego małżeństwa,  podkreślali, ze największą wartością jest rodzina, w której panuje zgoda i poszanowanie. I choć
w przeciągu 50 lat bywały lepsze i gorsze dni najważniejsze jest to, że trwają wspólnie po dziś dzień. Spędzony czas umili artyści z Gminnego Centrum Kultury, którzy wykonali utwory z minionych lat.
Dla dostojnych Jubilatów zaśpiewała również Sekretarz Gminy Pani Lidia Jurek.
Małżeństwom zostały wręczone kwiaty, legitymacje oraz pamiątkowe dyplomy.

Złote Gody, to pół wieku wspólnie spędzonego czasu na dobre i na złe. To 50 lat wzajemnej troski
o siebie, o dom, rodzinę, to wspólne pokonywanie trudności i cieszenie się z małych spraw i dużych sukcesów. To radość bycia razem.

                       Wszystkim Jubilatom życzymy samych radosnych i pogodnych dni.
            Nieustającej miłości, szczęścia, zdrowia oraz kolejnych lat spędzonych razem.

Przed sceną stoją w rzędach kobiety i mężczyźni. Niektóre panie w rękach trzymają kosze z kwiatami. Przed nimi na podłodze stoją dwa kosze kwiatów, za nimi widnieje napis złote gody.

Jubilaci:

Grębów: Maria i Jakub Cygan, Danuta i Władysław Drozd, Genowefa i Ryszard Kochan, Zofia i Ryszard Paterek, Maria i Eugeniusz Pawłowscy, Janina i Marian Tomczyk.                   
Jamnica: Katarzyna i Władysław Kopeć.      
Poręby Furmańskie: Maria i Mieczysław Gorczyca, Danuta i Marian Idec, Kazimiera i Bronisław Kopała.     
Stale: Michalina i Władysław Kobylarz, Cecylia i Wojciech Konias, Janina i Franciszek Matusiak, Maria i Stanisław Ordon, Danuta i Roman Walscy.                 
Wydrza: Danuta i Edward Dąbek, Władysława i Bolesław Janeczko, Zofia i Józef Saja.
Zabrnie: Zofia i Józef Brudniak, Helena i Stanisław Cudak, Teresa i Bolesław Kowal.                
Żupawa: Zofia i Marian Adamiec, Ewa i Bronisław Duma, Krystyna i Władysław Korczak.              

Galeria zdjęć                                                         

Przed sceną stoją w rzędach kobiety i mężczyźni. Niektóre panie w rękach trzymają kosze z kwiatami. Przed nimi na podłodze stoją dwa kosze kwiatów, za nimi widnieje napis złote gody.