Aktualności

Ćwiczenia wojskowe

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba - informuje, że w okresie: od 1 do 28 lutego 2022 r. na terenie poligonu w Nowej Dębie prowadzone będą ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji (dotyczy również dni wolnych i świątecznych).

Obchody dnia Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grębowskie przedszkolaki przygotowały piękne i wzruszające przedstawiania.
Zachęcamy Państwa do obejrzenia występów poszczególnych grup.

Powiadomienie

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

XLIV Sesja Rady Gminy

Zawiadamia się, że w dniu 24 stycznia 2022 roku o godz. 10.00
w Urzędzie Gminy w Grębowie odbędzie się XLIV nadzywczajna Sesja Rady Gminy Grębów.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy do zapoznania się z terminami postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Grębów.

GCK zaprasza na Widowisko Bożonarodzeniowe

Gminne Centrum Kultury w Grębowie zaprasza na Widowisko Bożonarodzeniowe, które odbędzie się w dniu 23 stycznia 2022 r. o godzinie 15.00 w sali widowiskowej.

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW- PIB wydał ostrzeżenia silnym wietrze i o oblodzeniu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C.

Konkurs "Zadbany Zabytek"

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczął nabór zgłoszeń do konkursu „Zabytek Zadbany”. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, w tym popularyzowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania obiektów zabytkowych.

Konkurs dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę
o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW- PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa w powiecie tarnobrzeskim

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest
w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą osób w ciągu ostatniego roku.

XLIII Sesja Rady Gminy

Zawiadamia się, że w dniu 14 stycznia 2022 roku o godz. 9.00
w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbędzie się
XLIII nadzywczajna Sesja Rady Gminy Grębów.

Nieodpłatna pomoc prawna

Komunikat Starosty Tarnobrzeskiego w sprawie Punktów udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego w 2022 roku.

GOPS Grębów informuje: Dodatek osłonowy – nowe świadczenie

Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

 

Radni Gminy Grębów uchwalili budżet na 2022 rok.

Podczas XLII sesji Radni Gminy Grębów jednogłośnie podjęli uchwałę budżetową na 2022 rok. Tegoroczny plan finansowy zakłada dochody o łącznej kwocie 48 160 374,13 zł oraz wydatki w łącznej kwocie: 48 831 747,69 zł.