Aktualności

XXV sesja Rady Gminy Grębów

Grafika w odcieniach koloru niebieskiego: okrągły stół przy którym na krzesłach siedzą postaci. Na środku stołu napis: sesja rady gminy

W dniu 26 października 2020 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbędzie się XXV sesja VIII kadencji Rady Gminy Grębów.

Akcja humanitarna „Samorządowcy na ratunek życiu”

Biała litera i na tle niebieskiego kółka

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną spowodowaną II falą epidemii Covid-19, oraz ciągłym zapotrzebowaniem na krew zachęcamy do włączenia się w jesienną akcję humanitarną “Samorządowcy na ratunek życiu”.

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji

Biała litera i na tle niebieskiego kółka

Wójt Gminy Grębów zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działające na terenie Gminy Grębów do wzięcia udziału w konsultacjach.

Stypendia dla najlepszych licealistów!

Pozioma tablica stojąca na stole przykrytym ciemnym materiałem z napisem dzień nauczyciela . W lewym roku ozdobna sowa w  niebieskiej czapce. Na podłodze stoją dekoracyjne białe i czerwone kwiaty.

12 października 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Bąka wręczone zostały przez Wójta Gminy Kazimierza Skórę stypendia najzdolniejszym uczniom LO. W tym roku stypendia za wysokie wyniki w nauce przyznano 36 uczniom

Gratulacje dla dyrektorów i nauczycieli

Mężczyzna stoi przy stoliku nakrytym białym obrusem. W ręku trzyma ciemną teczkę. Z tyłu znajdują się dekoracje w formie kwiatów. Po prawej stronie tło tworzy biało czerwony materiał.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w dniu 12 października 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Grębowie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Grębów dla wyróżnionych dyrektorów i nauczycieli.

Konkursy z „niepodległą”

Czerwony napis "niepodległa" na białym tle.

Zapraszamy do udziału w konkursach online organizowanych przez Wojewodę Podkarpackiego o w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” ” na lata 2017 – 2022, Priorytet 2, Schemat 2C. Konkursy skierowane są do dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Oddaj głos na Gminę Grębów w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Flaga Polski. Podzielona na dwa równoległe pasy. Od góry kolor biały, od dołu kolor czerwony.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin
w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos  na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu. Głosowanie trwa do 11 listopada.

Grand Prix dla Zespołu Jamniczanki

Na scenie stoją w rzędzie mężczyźni i kobiety w chustach na głowie.

Zespół Jamniczanki odniósł kolejny sukces zdobywając główną nagrodę Grand Prix podczas 32 Wojewódzkiego Konkurs „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje”.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Na niebieskim tle ikony przedstawiające: słońce, księżyc, chmurę z deszczem, śniegiem, piorunami.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

50 lat razem

Przed sceną stoją w rzędach kobiety i mężczyźni. Niektóre panie w rękach trzymają kosze z kwiatami. Przed nimi na podłodze stoją dwa kosze kwiatów, za nimi widnieje napis złote gody.

W dniu 25 września 2020 roku w Gminnego Centrum Kultury
w Grębowie, 24 pary z naszej gminy uroczyście świętowały Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm.

XXIV sesja Rady Gminy Grębów

Grafika w odcieniach koloru niebieskiego: okrągły stół przy którym na krzesłach siedzą postaci. Na środku stołu napis: sesja rady gminy

W dniu 29 września 2020 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie odbędzie się XXIV sesja VIII kadencji Rady Gminy Grębów.

Infolinia spisowa

Na zielonym tle słuchawka telefonu oraz białe koło z zieloną graficzną postacią w słuchawkach

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne w Powszechnym Spisie Rolnym 2020. W ten sposób pomagają rolnikom wypełnić obowiązek spisowy.

XV Jesienna Giełda Ogrodnicza

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje w dniach 3-4 października 2020 r. XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz IV Ogólnopolską Wystawę Królików i I Ogólnopolską Wystawę Królików Młodych.

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Grębów ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek niezabudowanych położonych w Grębowie
i Stalach.

Uniwersytet Samorządności w Gminie Baranów Sandomierski

Już od wtorku 22 września ruszają bezpłatne zajęcia dla mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego. Zajęcia prowadzone
w czterech blokach tematycznych, z pewnością przyciągną uwagę zarówno dzieci, młodzieży jak i starszych.