Bezpłatne badanie słuchu

sluch_badanieZ przyjemnością informuje, że trwa akcja bezpłatnych badań słuchu w powiecie tarnobrzeskim („Radość słyszenia – bezpłatne badania słuchu"), nad którą honorowy patronat sprawuje Pan Krzysztof Pitra Starosta Tarnobrzeski.

W najbliższym czasie harmonogram akcji w powiecie tarnobrzeskim przedstawia się następująco:

Data: 18.05.2012 ; Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury; ul. Fabryczna 37; Baranów Sandomierski, Godziny: od 8.00 do 15.00

Data: 14.06.2012; Miejsce: Gminne Centrum Kultury w Grębowie; Godziny: od 9.00 do 14.00;

Data: 27.06.2012; Miejsce: Ośrodek Zdrowia w Woli Baranowskiej; Godziny: od 8.00 do 12.30

Gorzej słyszysz? Przyjdź, sprawdź dlaczego i dowiedz się, co można zrobić, by słyszeć lepiej. Nie potrzeba wcześniej żadnych skierowań.

Dla przypomnienia: każde badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesne, wykonywane jest w słuchawkach założonych na uszy, do który puszczane są dźwięki o różnych tonach. Słysząc dźwięk – pacjent reaguje naciskając przycisk. Na podstawie reakcji powstaje wykres obrazujący to, jak słyszymy; wynik badania od razu omawiany jest na miejscu przez specjalistę Słuchmed. Wszyscy otrzymują komplet materiałów informacyjnych jak dbać o słuch i skąd się biorą problemy ze słyszeniem. Jeżeli zostanie stwierdzony niedosłuch – nie pozostawimy nikogo samemu sobie, podpowiemy gdzie i w jaki sposób uzyskać pomoc. Jeżeli jedynym sposobem poprawy słuchu okaże się aparat słuchowy – zaproponujemy przetestowanie aparatu słuchowego w warunkach domowych, tak aby samemu móc się przekonać i poczuć różnicę w słyszeniu. Podpowiemy też gdzie i w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do zakupu aparatu słuchowego.