Dożynki Gminne

Uroczysty przemarsz orszaku rozpoczął święto dożynkowe w Gminie Grębów. Grupy wieńcowe wraz z gospodarzami zgromadzili się licznie na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Grębowie, aby przy akompaniamencie muzyki dętej wspólnie przejść pod Amfiteatr. Podczas Mszy św. nastąpiło poświęcenie wieńców oraz uroczyste złożenie darów przez reprezentacje grup wieńcowych.

Wieńce - symbol tegorocznych żniw przygotowało, aż 15 grup działających na teranie całej gminy. Na scenie zostały zaprezentowane prace wykonane przez Akademie Seniorów
z: Grębowa, Stalów, Zabrnia, Żupawy, Zespoły: Grębowianki, Jagoda, Jamniczanki, Jarzębina, Kalina, KGW Róża, Koniczyna, Perełki, Słowianie, Stalowianki i Wydrzowianie.

Grębowianki, jako pierwsze przekazały swój wieniec Wójtowi Gminy Kazimierzowi Skóra, który w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich całoroczny trud i ciężką pracę, za obecność i chęci kultywowania tradycji obchodów święta plonów.

W trakcie uroczystości na scenie zagościł Wiceminister sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł pochodzący z Niska, który zaznaczył jak prężnie rozwija się kultura w gminie Grębów, o czym świadczy ilość działających zespołów i wykonane przez nich wieńce na dzisiejsze święto. Wspomniał również o planach powstania lokalnego punktu pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.

Następnym punktem programu był występ kapeli Jaśki, która porwała zgormadzoną publiczność do tańca. Dożynki to również bogata oferta gastronomiczna z tradycyjnym jadłem i wesołym miasteczkiem dla dzieci. Wieczorną gwiazdą dożynek był zespół B-QLL oraz pokaz ognia „Leśne Licho”.

Gminne święto dożynkowe sprzyjało integracji mieszkańców i zaproszonych gości, było motywacją do wspólnego i radosnego spędzenia czasu. Zapraszamy za rok!

 

Galeria