Dożynki parafialne w Wydrzy

Tradycyjnie 15 sierpnia odbyły się parafialne dożynki w Wydrzy. Święto plonów rozpoczęła uroczysta Msza św., którą celebrowali: ks. proboszcz Eugeniusz Różański, ks. Jan Mazur oraz ks. Robert Utnik, który w swojej homilii nawiązał do trudów rolniczej pracy. 

Po dziękczynnym nabożeństwie nastąpił przemarsz orszaku pod Dom Ludowy, gdzie odbyła się artystyczna część dożynek. Przybyłych mieszkańców i gości powitała Dyrektor Gminnego Centrum
w Grębowie Alicja Kubiak, tym samym zapraszając do wspólnego świętowania. Na scenie zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe, wykonane przez zespół Wydrzowianie i Jarzębina
z Krawców.  Pięknie przygotowana kapliczka i postać orła w pełni oddały podwójną symbolikę tego dnia, bowiem 15 sierpień jest świętem zarówno kościelnym jak i państwowym. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utwory wykonane przez: KGW Róża, zespół Kalina i Jagoda wraz Sekretarz Gminy Lidią Jurek. Kolejnym punktem programu było widowisko „Wesele” wykonane przez Wydrzowian. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Podczas święta plonów nie zabrakło stoisk degustacyjnych oraz dmuchanej zjeżdżalni, która okazała się największą atrakcją dla najmłodszych.

Kultywowanie obchodów dożynkowych jest tradycją, dlatego już dziś zapraszamy na gminne dożynki, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Grębowie.

 

Zapraszamy do galerii.