Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielne popołudnie boisko w Stalach stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 8 jednostek OSP z terenu gminy Grębów. Rywalizacja toczyła się wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców i dziewcząt oraz w grupie ,,C" Kobiece drużyny pożarnicze i grupie „A" Ochotnicze Straże Pożarne.

Zawody w kategorii A i C składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety  zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała ona na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań. Strażacy z grupy młodszej musieli natomiast pokonać tor przeszkód oraz nalać wodę (pompując hydronetkę) do pojemnika przez niewielki otwór celując z odległości 2m.

Wyniki uzyskane w zawodach strażackich:

Grupa A

1.OSP Krawce

2.OSP Żupawa

3.OSP Wydrza

4.OSP Stale

5.OSP Zabrnie

6.OSP Jamnica

7.OSP Grębów

8.OSP Zapolednik

Grupa C Kobieca Drużyna Pożarnicza

1. OSP Krawce

2. OSP Żupawa

3.OSP Wydrza

4. OSP Stale

5. OSP Jamnica

MDP Dziewcząt

1. OSP Grębów

2. OSP Krawce

3. OSP Żupawa

4. OSP Wydrza

MDP Chłopców

1.OSP Stale

2. OSP Żupawa

3. OSP Krawce

4. OSP Grębów

5. OSP Wydrza

Puchary oraz nagrody wręczyli: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Tarnobrzegu dh Kazimierz Ślęzak, Prezes Zarządy Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grębowie a zarazem Wójt Gminy dh Kazimierz Skóra, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Drewniak, za-ca wójta Robert Pędziwiatr oraz Komendant Miejski PSP mł. bryg. Marian Róg. Wójt podziękował organizatorom, jednostce OSP w Stalach, za przygotowanie techniczne obiektu do przeprowadzenia zawodów. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.

Zapraszamy do galerii zdjęć