Gminny Przegląd Kolęd i Pastoralek

W minioną niedzielę, tj. 21 stycznia br. w naszej gminie rozbrzmiały świąteczne dźwięki, a to za sprawą Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez GCK w Grębowie.

Przegląd od lat cieszy się dużym zainteresowaniem - jest imponującym wydarzeniem, którego celem jest popularyzacja i pielęgnacja piękna kolęd i pastorałek. Również w tym roku na scenie Gminnego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół i przedszkoli oraz wokaliści i muzycy uczący się pod okiem instruktorów GCK. Uczestnicy przeglądu zachwycili nie tylko pięknym śpiewem, ale również wspaniałą grą na instrumentach. Przegląd wzbogaciło widowisko artystyczne wykonane przez grupę teatralną „Koraliki”.

Zgromadzona publiczność, każdy z występów oklaskiwała gromkimi brawami, bo to dzięki nim mogła jeszcze raz poczuć magię minionych Świąt Bożego Narodzenia i przenieść się w ten cudowny czas słuchając polskich utworów świątecznych.

Na scenę zaproszono Sekretarz Gminy Lidię Jurek, której złożono gratulacje z okazji wyjątkowego występu w programie The Voice Senior. Przepięknie wykonany utwór zachwycił jurorów, a Pani Lidia dostała się do kolejnego etapu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Emisja programu odbyła się 20 stycznia 2024 r.  

Na zakończenie Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury
w Grębowie Alicją Kubiak złożyli gratulacje małym artystom, a słowa podziękowania skierowali do wychowawców i instruktorów za trud włożony w przygotowania występów. Wójt Gminy Grębów złożył zgromadzonym na Gminnym Przeglądzie Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Galeria zdjęć.