Grębowska Wigilia z przesłaniem dobroci serca

W czwartek 20 grudnia o godz. 9-tej  na grębowskim rynku, rozpoczęliśmy   radosne świętowanie Bożego Narodzenia . Mimo mroźnego poranka, wokół  panowała serdeczna i ciepła atmosfera. Piękne życzenia i wspólne kolędowanie – tak w skrócie wyglądała tegoroczna Wigilia  Mieszkańców Gminy Grębów. Udekorowane świąteczne stoiska,  uginały się pod stosami pierogów,  pełnymi garnkami  wigilijnej kapusty i barszczu. Nie zabrakło również  pysznych wypieków i  piernikowych smakołyków.

Życzenia,  licznie zebranym mieszkańcom,  złożył  Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra. Życzył wszystkim Świąt wypełnionych radością  i miłością, dobrocią od ludzi i wzajemną życzliwością, a na Nowy 2019 r. dobrego zdrowia spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności. Dopełnieniem uroczystej chwili, było przekazanie przez  Harcerzy z Zespołu Szkół w Stalach światełka betlejemskiego. Harcerze ze Stalów przekazali światełko betlejemskie na ręce Wójta Gminy z przesłaniem radości i pokoju dla wszystkich mieszkańców Gminy Grębów .  

W przygotowanie tego wyjątkowego dnia zaangażowało się wiele osób – od samorządowców, przez różnego rodzaju instytucje i placówki m.in.  Gminne Centrum Kultury w Grębowie wraz z działającymi przy nim zespołami ludowymi, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Grębowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Grębowie. Na stoiskach można było także nabyć piękne, własnoręcznie robione świąteczne dekoracje, wykonane przez dzieci  z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie.   

Tegoroczna grębowska Wigilia miała szczytny cel - cały dochód zebrany podczas wigilii zostanie przeznaczony na planowaną operację Kubusia Korygi w Bangkoku w Tajlandii.

Wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za przybycie, wsparcie i radosne świętowanie. Zapraszamy do galerii.