I Zlot Samochodów Strażackich

W ubiegłą niedzielę odbył się I Zlot Samochodów Strażackich zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Grębowie. Samochody ciężkie, średnie i lekkie, quady, a nawet łodzie motorowe zapełniły plac targowy. Jest to pierwsze w naszym regionie wydarzenie, na które tak licznie zjechali strażacy
z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Zlot otworzył Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra, poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec - przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków oraz dh Piotr Tryk – pomysłodawca wydarzenia. W swoich wystąpieniach podkreślili ważną rolę strażaków w społeczeństwie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy cieszą się najwyższym zaufaniem. Podziękowali również za poświęcenie i ofiarną służbę.

W wydarzeniu uczestniczyło około 50 pojazdów z 34 jednostek, Policja i Żandarmeria Wojskowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ponad stuletnia sikawka konna, którą na zlot przywieźli druhowie z OSP Majdan Zbydniowski. Natomiast wśród najmłodszych największym powiedzeniem cieszył się mini wóz bojowy Małych Strażaków ze Skowierzyna oraz przygotowana przez OSP Grębów makieta treningowa z domkiem strażackim.

Wśród atrakcji znalazły się pokazy ratownictwa, pokazy policyjne, ciekawe konkursy, stoiska
z gastronomią i dmuchane zjeżdżalnie. Oprawę muzyczną imprezie zapewniła Orkiestra Dęta z Grębowa, której kapelmistrzem jest Piotr Jajko.

Zwieńczeniem imprezy był salut wodny, a także przejazd samochodów ulicami gminy. Strażacki zlot to nie tylko okazja do zaprezentowania swojego sprzętu, wymiany doświadczeń to również możliwość spotkania ludzi, których łączy wspólna pasja.

Galeria zdjęć