II Gminny Turniej Szachowy

01Dnia 19 lutego 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury odbył się II Gminny Turniej Szachowy, który zorganizowany został pod patronatem Wójta Gminy Grębów oraz Gminnego Centrum Kultury w Grębowie.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Robert Pędziwiatr zastępca wójta gminy, który przywitał zebranych szachistów, życząc im samych zwycięstw. W turnieju uczestniczyło 9 szachistów. Grano systemem „każdy z każdym", co oznaczało rozegranie kilkunastu rund. Tempo gry na partię wynosiło 10 minut dla zawodnika. O klasyfikacji końcowej decydowała suma zdobytych punktów. Po zakończeniu ostatniej –rundy nastąpiło podliczenie punktów zdobytych przez uczestników turnieju i ustalenie wyników końcowych. Sprawne sędziowanie w turnieju zapewnił Grzegorz Machnik nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Żupawie, któremu dziękujemy za okazałą pomoc. Zwycięzcom ufundowane zostały statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą turnieju został Zygmunt Grębowiec radny Gminy Grębów z Zabrnia, który stwierdził, że mimo młodego wieku pozostałych zawodników, poziom gry stał na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja była naprawdę wyrównana, II miejsce zajął Mateusz Dumiec z Jamnicy, a III miejsce zajął Krzysztof Kędzierski z miejscowości Stale. Uroczystego wręczenia statuetek, dyplomów i nagród dokonał Robert Pędziwiatr zastępca wójta gminy Grębów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie turniejem wzrośnie, a liczba uczestników III Gminnego Turnieju Szachowego będzie jeszcze większa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.