„Nakręć się i pomagaj z uśmiechem”

W piątkowe popołudnie (19.02.2021 r.) przed remizą OSP w Grębowie stanął czerwony pojemnik
w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek. Inicjatorem akcji „nakręć się na pomaganie” są druhowie strażacy, którzy zachęcają wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału.

Zaprojektowane i wykonane przez strażaków serce, choć stalowe ma wielką moc. Czerwony, metalowy kosz ma ponad 1,5 metra wysokości i bez wątpienia zmieści się w nim wiele kilogramów plastikowych nakrętek. Jest to nie tylko ekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim akcja charytatywna mająca pomóc najbardziej potrzebującym.

Na co dzień druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębowie pełnią służbę niosąc pomoc podczas akcji ratowniczych, jak również podejmują przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności. Dziękujemy za wielkie serce przy organizacji tej szlachetnej inicjatywy.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Grębów do uczestnictwa w „zakręconej akcji”. Pamiętajmy, że wypełniając serce nakrętkami wypełniamy radością i nadzieją wiele serc, które czekaj na pomoc. 
Jak podkreślają druhowie „Udowodnijmy wspólnymi siłami, że wielkie serce stoi nie tylko przed remizą, ale że posiada je każdy z nas”.

Duże, czerwone, metalowe serce (pojemnik) z napisem OSP Grębów. W tle szafki z ubraniami, butami strażaków

Grupa strażaków stoi obok metalowego serca na nakrętki. W tle remiza strażacka.

Galeria zdjęć.

Duże, czerwone, metalowe serce (pojemnik) z napisem OSP Grębów. W tle szafki z ubraniami, butami strażaków