Naleśnik pod chmurką

„Naleśnik pod chmurką” pod takim hasłem minęło niedzielne popołudnie mieszkańcom Stalów oraz przybyłym gościom, którzy chętnie uczestniczyli w wesołej i słodkiej zabawie zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie oraz Wiejski Dom Kultury w Stalach.

Pięknie przygotowane stoły zostały wypełnione naleśnikami przyrządzonymi i podawanymi w różnej postaci.  Bogactwo smaków nie maiło końca. Naleśniki na słodko, ostro, z owocami, serem czy dżemem to tylko jedne z wielu opcji, jakie można było zasmakować. Niewątpliwie przepyszne naleśniki okazały się prawdziwą ucztą dla ciała, natomiast dla ducha został przygotowany bogaty program artystyczny, w którym zalazł się m.in.: występ kapeli Jaśki, konkursy i zabawy oraz atrakcje dla dzieci.

Na scenie z repertuarem muzycznym wystąpiły: Akademie Seniorów ze Stalów i Zabrnia, Sekretarz Gminy Lidia Jurek oraz zespoły Kalina, Stalowianki, Perełki i Koło Gospodyń Wiejskich Róża. Natomiast zespół Jamniczanki profesjonalnie przedstawił widowisko obrzędowe „Oj pranie, pranie” zachwycając i rozśmieszając zgromadzoną publiczność. Plenerowemu wydarzeniu w Stalach towarzyszyła przepiękna
i słoneczna pogoda, która pozwoliła na spędzenie tak radosnego czasu.

 

Galeria zdjęć.