Szanowni Państwo,
w związku z planowanym ćwiczeniem „Żelazna Brama-25”, uprzejmie informuję, że w dniu 4 września 2025 r., nastąpi przemieszczenie pododdziałów 18 Brygady Artylerii oraz sprzętu wojskowego (w tym pojazdów ciężkich
i opancerzonych) drogami publicznymi na terenie województwa: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Ćwiczenie „Żelazna Brama-25” ma charakter szkoleniowy i nie stanowi reakcji na żadne zagrożenie o charakterze bieżącym. Jego celem jest podniesienie wyszkolenia i gotowości bojowej jednostek oraz współdziałanie z innymi formacjami sił zbrojnych.
Przemieszczenie odbywać się będzie w sposób zorganizowany, bezpieczny
i zgodny z przepisami ruchu drogowego i nie wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem dla ludności cywilnej.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie powyższej informacji podległym podmiotom oraz rozpropagowanie wśród ludności cywilnej komunikatu zawartego w załączniku do przedmiotowego pisma.
Apeluję o zachowanie spokoju i wyrozumiałość wobec ewentualnych chwilowych utrudnień w ruchu drogowym.
Do kontaktów roboczych ww. sprawie wyznaczeni zostali :
- kpr. Arkadiusz ZIOBRO, e-mail: ar.ziobro@ron.mil.pl
- st. szer. spec. Adrianna BŁĄDEK, e-mail: ad.bladek@ron.mil.pl
Z wyrazami szacunku,
Dowództwo 18 Brygady Artylerii w Nowej Dębie