Oddaj głos na Gminę Grębów w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos  na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu. Głosowanie trwa do 11 listopada.

Pierwszy oddany głos na daną gminę jest równoznaczny z jej zgłoszeniem i aktywowaniem zbiórki głosów poparcia.  Głosować mogą wszyscy mieszkańcy. W Gminie Grębów liczba wymaganych głosów wynosi: 100 (dla gmin do 20 tys. mieszkańców).

Zachęcamy do głosowania na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Celem projektu „Pod biało-czerwoną” jest m.in.: godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego.

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który weźmie udział w uroczystości podniesienia flag na maszt w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczny mieszkańców. Mieszkańcy, którzy chcą aktywnie wesprzeć inicjatywę, mogą zostać liderami w swojej gminie propagując wśród mieszkańców ideę powstania w gminie masztu z „Biało-czerwoną”.

Szczegóły na https://www.gov.pl/web/bialoczerwona oraz https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/zostan-liderem-w-swojej-gminie

Flaga Polski. Podzielona na dwa równoległe pasy. Od góry kolor biały, od dołu kolor czerwony.