Parafiada w Nowym Grębowie – święto wspólnoty i tradycji
W niedzielę, w sercu Nowego Grębowa, odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa – Parafiada, która zgromadziła mieszkańców i gości z całej okolicy. Organizatorami byli Parafia Św. Wojciecha w Grębowie, Wójt Gminy Grębów, Gminne Centrum Kultury oraz KGW "Łęgowianie". Wydarzenie było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także upamiętnieniem 40-lecia istnienia Kaplicy pw. Świętego Brata Alberta.
Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta Msza Święta, odprawiona w intencji parafian oraz wszystkich, którzy przez lata tworzyli wspólnotę wokół kaplicy. To ważny moment refleksji i wdzięczności za cztery dekady duchowej obecności Świętego Brata Alberta w życiu mieszkańców Nowego Grębowa i Zapolednika.
Po liturgii uczestnicy mogli wziąć udział w części artystycznej. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i śpiewacze, które swoim repertuarem przypomniały o bogactwie lokalnej kultury. Wystąpili:
- KGW „Łęgowianie”
- Zespół „Kalina”
- Zespół „Gloria” z Zabrnia
Całości dopełniła orkiestra dęta, której obecność dodała wydarzeniu podniosłego charakteru i muzycznego urozmaicenia.
Parafiada miała także wymiar rekreacyjny. Organizatorzy zadbali o to, by każdy – niezależnie od wieku – znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, które cieszyły się dużym zainteresowaniem przez całe popołudnie. Nie zabrakło również kramów z lokalnymi produktami oraz stoisk z lodami i słodkim poczęstunkiem, które umilały czas wszystkim uczestnikom.
Wydarzenie w Nowym Grębowie było doskonałą okazją do spotkania, wspólnej modlitwy i radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny, sąsiadów i znajomych. Parafiada udowodniła, że lokalna tradycja i wspólnotowe wartości wciąż mają swoje ważne miejsce w sercach mieszkańców.