Piknik Rodzinny w Zabrniu

W niedzielę 08 sierpnia 2010 r. odbył się w Zabrniu „Piknik Rodzinny” na który przygotowano bogaty program artystyczny.
Po powitaniu wszystkich gości i mieszkańców rozpoczęła się część artystyczna. Występy rozpoczął miejscowy zespół ludowy „Jagoda”. Panie zaśpiewały piosenki o tematyce ludowej i współczesnej oraz przedstawiły scenkę pt: „Jak to dawniej bywało” wzbudzając wiele radości i uśmiechów na twarzy licznej publiczności.
 
Następnie wystąpiły dzieci i młodzież śpiewając piosenki i prezentując układy taneczne. Młodzież pokazała też swoje umiejętności aktorsko-kabaretowe w scenkach przedstawianych przez Kabaret Moralnego Niepokoju pt: „Drzwi” i „Przebieralnia”.
Obecni na Pikniku mogli wysłuchać kilku piosenek śpiewanych i granych w wykonaniu młodzieży przygotowanej przez pana Piotra Jajko.
Na Pikniku wystąpił również zespół ludowy „Stalowianki” ze Stalów w swoich pięknych strojach ludowych. Panie przygotowały 40 minutowy program podbijając serca mieszkańców Zabrnia.
 
 Swoje umiejętności w układach tanecznych miały możliwość zaprezentowania dzieci i młodzież przygotowane przez panią Bożenę Pandurę.
W póżniejszych godzinach wystąpił gościnnie zespół taneczny „Street Brother” wzbudzając podziw podczas wykonywanych różnych figur i akrobacji. Na Pikniku nie brakowało również zabaw i konkursów, przynoszących radość najmłodszym.
Panie z zespołu „Jagoda” przygotowały również stoły ze swojskim jadłem, bułeczkami jagodziankami, szarlotką oraz kiełbaski z grilla.

                                                                                                                                                                     Małgorzata Furman

Więcej zdjęć w galerii