Przyjazd mammobusu do Grębowa na bezpłatne badania

Przyjazd mammobusu do Grębowa na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia w dniu: 8 grudnia 2017r. (piątek) - obok Gminnego Centrum Kultury

Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji w ubiegłym roku przebadaliśmy 1707 kobiet, mieszkanek województwa podkarpackiego. W tym u 40 kobiet wykryto zmiany chorobowe. Może komuś wspólnie uratowaliśmy życie!!!
Dla pewności i ochrony przed chorobą nowotworową kobiety co dwa lata zgodnie z zaleceniami wykonują badania mammograficzne. Co roku odnotowujemy około 17 tysięcy nowych zachorowań. Rak piersi wykryty we wczesnym stadium rozwoju to nowotwór, który dobrze rokuje całkowite wyleczenie.
Kontynuacja badań co 2 lata w naszym mammobusie spowoduje, że specjalista radiolog porówna z poprzednimi obrazami zmiany w strukturze piersi i postawi prawidłową diagnozę. Nasze wyniki są zawsze dostarczane w terminie, a kobiety na dalszą diagnostykę są indywidualnie umawiane i monitorowane przez naszego opiekuna.