Ranking Perspektyw 2024

Jak co roku, miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów ogólnokształcących
i techników w Polsce. Miło poinformować nam, że Liceum Ogólnokształcące w Grębowie uplasowało się na 18. miejscu w województwie podkarpackim i uzyskało status ,,Srebrnej Szkoły Perspektyw”.

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).  Ranking szkół średnich miesięcznika „Perspektywy” powstaje  również na podstawie sukcesów w olimpiadach przedmiotowych oraz wyników matur zarówno z przedmiotów podstawowych, jak i dodatkowych. W przypadku techników uwzględniane są także wyniki egzaminów zawodowych,
a w przypadku szkół dwujęzycznych – wyniki z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. (źródło: https://perspektywy.pl/portal/)

18. miejsce na Podkarpaciu i 1 miejsce w powiecie tarnobrzeskim to złożony sukces uczniów, kadry nauczycielskiej i dyrekcji naszego Liceum Ogólnokształcącego.

                                 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!