Relacja z Dnia Dziecka na Orliku w Stalach

Impreza z okazji Dnia Dziecka na Orliku w Stalach dzięki słonecznej pogodzie odbyła się 1 czerwca 2022 roku zgodnie z planem. Na wszystkie dzieci, które tego dnia odwiedziły Orlik na wstępie czekało ognisko. Po integracyjnej, iście piknikowej części trzeba było przejść do spalania kalorii poprzez aktywność fizyczną. Po wstępnej rozgrzewce, rozciąganiu, skokach na skakance i kręceniu hula hop, początek właściwych zmagań rozpoczął się od zawziętej gry w 'Dwa Ognie'. Później odrobinę spokoju wprowadził pojedynek w szachy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i spróbować sił zarówno w popularnych dyscyplinach sportu takich jak piłka nożna, koszykówka, tenis, badminton, jak i w bardziej nowatorskich jak np. ultimate frisbee, bule, czy molkky, których rozgrywki prowadzone były jednocześnie na wszystkich dostępnych wielofunkcyjnych boiskach. Nie zabrakło także drużynowej rywalizacji na torze przeszkód. Entuzjazm zawodników i zapał do walki niezwykle cieszył. Dzieci podczas wszystkich konkurencji wykazały się sportowym hartem ducha by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Najważniejsza była jednak sama zabawa i to, że po mile spędzonym czasie wszyscy rozeszli się do domów roześmiani. Oby radość na twarzach dzieci nie znikała nigdy, a młodzieńcze zamiłowanie do sportu przerodziło się w pasję na całe życie.

Świetna zabawa była możliwa dzięki współpracy Animatora Sportu na Orliku w Stalach - Pawła Bożka oraz  nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. prof. Stanisława Pawłowskiego w Zespole Szkół w Stalach przy organizacji tego wydarzenia.

Natomiast dzieci wdzięczność za świetną zabawę okazały artystycznym talentem do rysowania kredą na kostce brukowej, co widać na wybranych zdjęciach w galerii.