Relacja z ,,Dnia Sportu na Orliku” w Stalach

W ubiegłą niedzielę tj. 9-ego września br. na wybranych Orlikach w całym kraju odbyła się impreza sportowa pt. "Dzień Sportu na Orliku". Do tego wydarzenia Orlik w miejscowości Stale zgłosił również lokalny animator sportu - Paweł Bożek.

Natomiast organizacja całego przedsięwzięcia jest już wspólnym dziełem lokalnego animatora, jak i współpracy samorządu tj. Gminy Grębów, organizacji sportowych (Towarzystwa Sportowego Stale i UKS-u działającego przy Zespole Szkół w Stalach) oraz przede wszystkim Fundacji Orły Sportu - inicjatora i organizatora akcji na skalę ogólnopolską. Sponsorem Strategicznym "Dnia Sportu na Orliku" była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., ponadto wsparcia w dofinansowaniu udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami akcji były również MiniMini+ oraz Fundacja Zwalcz Nudę.

Orlik w Stalach dzięki zakwalifikowaniu do puli pierwszych 500 Orlików w kraju, które zostały zgłoszone do tej akcji otrzymał na ręce animatora sprzęt sportowy, który przydał się zarówno podczas organzacji tej imprezy jak i będzie mógł służyć na tym obiekcie na codzień, stanowiąc pomocne doposażenie zestawu treningowego. 

Dzięki pokaźnej frekwencji, do której przyczyniła się zapewne ogólnopolska akcja promocyjna pod patronatem medialnym TVP3, Magazynu Trenera, Faktu i Przeglądu Sportowego, jak i promocja dzięki mediom lokalnym, tego pięknego słonecznego dnia byliśmy świadkami ciekawego sportowego widowiska na wspomnianym wyżej Orliku.

Po powitaniu przedstawicieli lokalnych władz, zawodników oraz kibiców, a także słowie wstępu i przedstawieniu harmonogramu imprezy, animator sportu wcielił się w rolę sędziego i zaprosił na mecz otwarcia toczony na boisku piłki nożnej pomiędzy drużynami lokalnego klubu sportowego T.S. "Transdźwig" Stale. Mimo zaciętej rywalizacji zmagania toczone były z zachowaniem zasad "fair play". Mecz jak na ustalony czas - 2 x 15minut, obfitował w sporą ilość efektownie strzelonych bramek, a wyrównany poziom drużyn przyczynił się do wymiany gol za gol w tej gonitwie o jak najlepszy wynik. Jednakże w ostatnich minutach tej konfrontacji po dwóch trafieniach z rzędu jedna z drużyn zdołała jednak odskoczyć rywalowi i w końcowym rezultacie na tablicy mieliśmy 6:3. Po tym spotkaniu głos zabrał prezes TS-u Stale, który miał okazję zaprezentować swój klub, przybliżyć genezę jego powstania, charakter działalności oraz przede wszystkim zachęcić do naboru piłkarzy, jak i wsparcia kibiców w całym sezonie rozgrywek. Swoją działalność zaprezentować mógł rownież miejscowy UKS działający przy Zespole Szkół w Stalach.

Następnym punktem programu był turniej dla wszystkich chętnych, którzy mogli zgłosić się do udziału w czasie prowadzonych zapisów, ogłoszonych przez animatora na wstępie. Spośród dwudziestu czterech zgłoszeń zainteresowanych uczestników, ustalono podział na 4 zespoły. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się wynikami: 1:4(0:1) i 7:0(3:0), które decydowały o przejściu do finału, czyli meczu o 1 miejsce w przypadku zwycięzców, bądź tzw. "małego finału" tj. meczu o 3 miejsce w przypadku przegranych. Mecz pocieszenia niestety okazał się jednostronny, jednak dzięki honorowym trafieniom w końcówce, osiągniętym dzięki chwalebnej walce do końca, prezentowanej przez "outsidera", na tablicy padł wynik 10:2. Wielki finał był już jednak godny emocji panujących od pierwszej do ostatniej sekundy zmagań. Do przerwy dzięki solidnej defensywie z obu stron utrzymywało się 1 do 0, zaś w drugiej odsłonie padły 2 piękne gole, które w ostatecznym rozrachunku dały wynik 2:1.              

Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili Orlik, mogli również spróbować swoich sił w popularnych dyscyplinach sportu takich jak siatkówka, tenis czy badminton, których rozgrywki prowadzone były jednocześnie na wszystkich dostępnych wielofunkcyjnych boiskach.

Ostatnią konkurencją na zakończenie sportowych zmagań był konkurs rzutów osobistych do kosza. Wszyscy, którzy choć raz popisali się celnością, otrzymali cenne nagrody. Poza tym uczestnicy nagrodzeni zostali również pamiątkowymi bidonami z logiem "Dnia Sportu na Orliku", ufundowanymi przez sponsora PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., a na ręce najlepszych zawodników trafiły dodatkowo wyjątkowe opaski i odblaski z logiem orlika.

Ważniejsza od nagród była jednak zabawa, wspaniałe emocje i wspólnie spędzony czas w aktywny sposób. Za udział gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, natomiast kibiców zasłużenie pochwalić trzeba za doping i stworzenie świetnej atmosfery, a słowa podziękowania kieruję na koniec do wszystkich, których nie sposób wymienić z osobna, a którzy okazali się pomocni w organizacji tego sportowego wydarzenia.

fotorelacja-(kliknij tutaj)

Ze sportowym pozdrowieniem

animator sportu - Paweł Bożek