Relacja z „Dnia Sportu na Orliku” w Stalach

Relacja z „Dnia Sportu na Orliku” w Stalach

Wydarzenie pod nazwą „Dzień Sportu na Orliku” w Stalach przeszło już do historii, a odbyło się w dniu 25.09.2021 r. dzięki Lokalnemu Animatorowi Sportu (Pawłowi Bożkowi), który po raz kolejny wyszedł z ciekawą inicjatywą. Zgłoszenie do udziału w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu spotkało się z pozytywną opinią Fundacji Orły Sportu oraz akceptacją Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu Orlik w Stalach znalazł się w gronie najlepszej setki Orlików wyselekcjonowanych spośród kilku tysięcy w skali całego kraju. To niebywałe wyróżnienie dla działalności sportowo-rekreacyjnej realizowanej na terenie naszej gminy, które przełożyło się na otrzymanie wsparcia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Wydarzenie przybrało charakter otwartej imprezy sportowo-rekreacyjnej w formule pikniku zorganizowanej nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych, w tym także i seniorów. Po przeprowadzeniu wstępnej rozgrzewki zainteresowani uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w różnego rodzaju grach i zabawach zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Animator w programie uwzględnił także mini-konkurencje sprawnościowe z wyznaczonymi stacjami oraz z wykorzystaniem rekwizytów. Wśród zawodników podczas zmagań dało się odczuć wielką motywację do osiągnięcia jak najlepszych wyników pomimo, iż tak naprawdę dla wszystkich już za sam udział przewidziano pamiątki w postaci całej gamy gadżetów tematycznych z logiem Dnia Sportu na Orliku. W harmonogramie imprezy był również punkt poświęcony lokalnym klubom/szkółkom sportowym, które mogły przybliżyć swoją działalność oraz zachęcić zainteresowanych do rekrutacji w swe szeregi poprzez odpowiednią promocję, czy wreszcie zaprezentować umiejętności techniczne swoich wyszkolonych podopiecznych. Natomiast zwieńczeniem były międzypokoleniowe rozgrywki prowadzone dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych. W trakcie całego wydarzenia w tle Orlika rozstawione było mini „wesołe miasteczko” m.in. z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz automatami z watą cukrową i popcornem. Nie zabrakło również cateringu z przekąskami w ramach uzupełnienia zapotrzebowania energetycznego przewidziana dla zawodników, którzy uprzednio na boisku zostawili ogrom wysiłku fizycznego.

Za stawiennictwo pomimo nienajlepszej pogody i aktywny udział w tym wydarzeniu należą się słowa uznania wszystkim uczestnikom, ale przede wszystkim serdeczne podziękowania pomocnym wolontariuszom i trenerom, za ich zapał i zaangażowanie w projekt.

Ze sportowym pozdrowieniem – Animator Sportu – Paweł Bożek
GALERIA