Relacja z Testu Sprawności Fizycznej zorganizowanego na Orliku w Stalach

W ramach programu Lokalny Animator Sportu na Orliku w Stalach dnia 22 lipca 2018r. zorganizowany został Test Sprawności Fizycznej.

Jak sama nazwa wskazuje, w teście tym dokonano weryfikacji poziomu sprawności fizycznej. Wszystkie miarodajne próby sprawnościowe składały się z 6-ciu konkurencji, przeprowadzone etapami celowo trzymając się ściśle określonej kolejności tj.:

  1. bieg na 50m – próba szybkości biegowej;
  2. skłon tułowia w przód – próba gibkości;
  3. skok w dal z miejsca – próba mocy (siły nóg);
  4. bieg zwinnościowy (zadaniowy);
  5. skłony w przód z leżenia tyłem przez 30sek. – próba siły mięśni brzucha;
  6. bieg wytrzymałościowy – próba wytrzymałości (na długi dystans odp. względem kategorii wiekowej).                                                                      

Uczestnikami były dzieci w zróżnicowanym wieku oraz płci. Najmłodszy uczestnik liczył 8 lat, zaś najstarszą uczestniczką była dziewczynka w wieku lat 14. Z uwagi na piękną słoneczną aurę, o którą od dłuższego czasu w miesiącu lipcu długo było wyczekiwać, w końcu udało się zorganizować powyższy test w najbliższym dogodnym terminie. Miejscem przeprowadzenia testu był oczywiście jak co roku Orlik w miejscowości Stale. Wyniki wykorzystane zostaną do badań ewaluacyjnych nad projektem, który przewiduje kolejne tego typu pomiary również w terminie wyznaczonym na miesiąc październik br. Dzięki dwukrotnym przeprowadzeniu prób można będzie w przejrzysty sposób dokonać analizy zweryfikowanych wyników pomiarów oraz sprawdzić poziom kształtującej się sprawności fizycznej na danej grupie uczestników lokalnej społeczności. Dla zainteresowanych w załączniku udostępniono zebrane wyniki po przeprowadzeniu owego testu zebrane przez Animatora Sportu, zatrudnionego na Orliku w Stalach. Ponadto zainteresowanych zapraszamy na fotorelację udostępnioną poniżej.

Galeria zdjęć - zapraszamy

 

ZałącznikRozmiar
testy-uczestnikw-las-2018-483656.pdf103.9 KB