Święto Niepodległości

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości, to szczególny dzień w roku, jedno
z najważniejszych świąt państwowych, które budzi w nas wiele emocji. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność i 11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapę Europy.

Dziś rocznicę odzyskania niepodległości przychodzi nam świętować w sposób zupełnie inny niż dotychczas. W całej Polsce obchody zostały ograniczone do symbolicznych gestów. Dlatego zachęcamy do wywieszania flag państwowych oraz włączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”
i zaśpiewania wspólnie z domownikami o godzinie 12:00 Mazurka Dąbrowskiego.

Zapraszamy do oglądnięcia akademii z okazji Święta Niepodległości przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie.

Dwóch mężczyzn z gitarami w ręku stoją przed mikrofonami. Za mini znajduje się fortepian oraz godło Polski (biały orzeł na czerwonym tle)

Niech te małe gesty będą oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, dzięki którym możemy dzisiaj cieszyć się wolnością oraz podtrzymywać tradycję i kulturę.

Mężczyzna gra na fortepianie, na który stoi kartka z nutami oraz świecznik. Po prawej stronie widoczny godło Polski (biały orzeł na czerwonym tle)