Szczepienia w Powiecie Tarnobrzeskim

Nowa Dęba

W Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie  działa  Populacyjny Punkt Szczepień przeciwko COVID - 19.  Zaszczepić się może każdy, kto się zarejestruje w dowolnie wybrany przez siebie sposób. W tej chwili punkt oferuje możliwość zaszczepienia się szczepionką Pfizer.

By skorzystać z tej okazji, można zarejestrować się albo przez infolinię dzwoniąc pod numer 989, albo przez Internetowe Konto Pacjenta, albo dzwoniąc bezpośrednio do nowodębskiego punktu szczepień mieszczącego się w budynku Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Chorób Płuc,  przy ul. Kościuszki 1C pod numer 604 290 009.

Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki i soboty od godz. 8:00 do 10:30, w środy, czwartki i piątki od godz. 15:00 do  17:30.

Nowoutworzony Punkt Szczepień Powszechnych jest kolejnym etapem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i zorganizowany został przez Powiat Tarnobrzeski na bazie szpitala powiatowego w Nowej Dębie we współpracy z NFZ i Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.  

Równolegle, dla tych wszystkich którzy już wcześniej się zarejestrowali i zgłosili chęć przyjęcia szczepionki, lub też oczekują na jej drugą dawkę,   trwają szczepienia w powstałym znacznie wcześniej  szpitalnym  punkcie szczepień przy ul. Skłodowskiej.

Tarnobrzeg

Bez wcześniejszej rejestracji i konieczności przyjmowania drugiej dawki szczepionki będzie się można zaszczepić w najbliższy weekend w Tarnobrzegu. Szczepionka firmy Johnson&Johnson czeka na tysiąc chętnych osób. Wystarczy przyjść do Starostwa Powiatowego.

To właśnie tam, przed budynkiem starostwa, przy ul. 1 Maja 4 , staną namioty w których szczepienia prowadzić będą lekarze i pielęgniarki z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.

Kadra medyczna będzie dostępna dla wszystkich dorosłych mieszkańców nie tylko Tarnobrzega, ale też sąsiednich miast i powiatów od godz. 9.00 do 16.00 przez dwa dni: 12 i 13 czerwca.

Szczepienia organizowane są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 przy współudziale NFZ, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Biała litera i na tle niebieskiego kółka