Weekend z siatkówką

W dniach 25-26 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie odbył się Wiosenny Turniej Siatkarski o Puchar Wójta Gminy Grębów organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn: Stale I, Stale II, Grębów II, Żupawa II, Zapolednik, Żupawa I, Zabrnie, Stalowianki, Dżasju, Grębów I, Lektorzy Krawce, Wydrza. Przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od wójta gminy koszulki z logo gminy i nazwami sołectw, które reprezentowali.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. W pierwszym dniu turnieju drużyny podzielone zostały na grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów, które odbyły się następnego dnia. W wyniku eliminacyjnych rozgrywek do półfinałów awansowały cztery drużyny: Stale I, Stale II, Grębów II oraz Żupawa I. Zacięta walka toczyła się w meczu o awans do półfinału pomiędzy drużyną z Krawców i Żupawy I, ostatecznie awansował zespół z Żupawy zwyciężając w setach 2:1. Zwycięska drużyna Stale I w rozegranych meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych nie oddała rywalom nawet jednego seta, dzięki czemu pewnie awansowała do finału gdzie zmierzyła się ze starszymi kolegami ze swojej miejscowości Stale II pokonując ich 2:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Zbyszek Kozieł z miejscowości Żupawa. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami i słodkimi upominkami, które wręczył Kazimierz Skóra –Wójt Gminy Grębów. Serdeczne podziękowania składamy dyrektor ZSO w Grębowie Pani Krystynie Chmurze za udostępnienie sali oraz sędziom za profesjonalne prowadzenie zawodów.