Występ Grębowianek w Kazimierzu Dolnym

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to cykliczna impreza, promująca kulturę ludową i folklor, którego celem jest popularyzacja oraz dokumentacja tradycji. Przegląd zyskał dużą popularność za sprawą autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego, tym samym ściągając wielu miłośników i pasjonatów. Impreza ma charakter konkursu, biorą w niej udział mi.in: kapele ludowe, instrumentaliści, śpiewacy czy zespoły śpiewacze. Sam Festiwal oceniany jest bardzo wysoko ze względu na poziom wykonawców jaki i repertuar, który jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju.

Zespół  Grębowianki podczas 54 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
w Kazimierzu Dolnym 
zaprezentował trzy pieśni lasowiackie: „Pieśń do Eliosa”, „Łobroz”, i „Kupił sobie Jaś”. Tradycja ludowego śpiewu jaki prezentuje zespół Grębowianki jest cenną i istotna częścią niematerialnego dziedzictwa kulturalnego naszego regionu, która nie może być zaprzepaszczona
w nowych warunkach cywilizacyjnych. Stanowi ona o tożsamości lokalnej, regionalnej i ogólnonarodowej. Kultura ludowa jaką prezentuje zespół Grębowianki jest bogactwem kultury niematerialnej, w folkloru słowno-muzycznego.

                                            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!