Zespół Szkół w Stalach - „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.

Wspólne  śpiewanie kolęd to coś szczególnego, piękny zwyczaj, który nas jednoczy przy wigilijnym stole. Tworzy się wówczas wspaniała magiczna atmosfera. Polskie kolędy  są ciepłe, melodyjne i piękne. Śpiewając razem  czujemy  szczególną bliskość, radość ze spotkania. Taka właśnie atmosfera i radość ze wspólnego kolędowania towarzyszyła  uczestnikom spotkania, które odbyło się w sobotę 6 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół w Stalach,  zorganizowanego przez dyrekcje szkoły i radę rodziców pod pięknym wezwaniem : „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.  Nawet sami organizatorzy nie spodziewali się chyba aż  takiej  frekwencji,  w murach Zespołu Szkół w Stalach  gościło bowiem ponad  dwieście osób. Wszyscy  dzieci, młodzież i grono  pedagogiczne  śpiewali piękne polskie kolędy.

Program był starannie i profesjonalnie przygotowany. Dyrektor ZS w Stalach Pan Duma Zdzisław przywitał gości   i w pięknych słowach zaprosił do wspólnego kolędowania, Występom poszczególnych grup wiekowym towarzyszyły  gromkie brawa. Rodzice podziwiali swoje  pociechy, które z ogromnym zaangażowaniem, wdzięcznie śpiewały przygotowane kolędy. Owacje na stojąco otrzymali najmłodsi uczestnicy koncertu – przedszkolaczki, które w asyście księdza wikariusza Marka Tkacza zaśpiewały piękną  kolędę pt. „Największy Gazda”. Śpiewały również zespoły regionalne ze Stalów, działające przy GCK  „Stalowianki”  i „Koniczyna”. Swoim występem zachwycili harcerze.  Uwieńczeniem koncertu był występ rodziców i nauczycieli, którzy nie kryli wzruszenia i tremy na scenie. Dyrekcja Szkoły zadbała o najdrobniejsze szczegóły, były piękne dekoracje, ciepła herbatka, kawa i różnorodne smakowite ciasta upieczone przez rodziców. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piękną pastorałkę pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” , była radość i nawet łzy wzruszeń  wywołane  czarem polskich kolęd.

Dziękujemy za zorganizowanie tej wspaniałej rodzinnej uroczystości, mamy nadzieje, że wspólne kolędowanie stanie się już cykliczną imprezą Zespołu Szkół w Stalach.

Zapraszamy do Galerii.