Złote i Żelazne Gody

 

 

Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie uroczystość Złotych Godów. Odbyły się one 11 października br. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Jedna z par doczekała się żelaznych godów, byli to Państwo Czernikowie z Wydrzy, którzy obchodzili 65 rocznicę ślubu.  Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni w imieniu Prezydenta RP medalami, które wręczyła Wójt Gminy Grębów Zuzanna Paduch i Kierownik USC Małgorzata Gawrońska.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana.
Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Uroczystość  uświetnił  występ zespołu Grębowianki.


Dostojni jubilaci:

1. Bronisława i Jan Kosteccy - Stale
2.Anna i Józef Mączka - Stale
3.Zofia i Michał Walscy- Stale
4.Józef i Barbara Michalscy- Poręby Furmańsakie
5.Teresa i Jan Kozieł - Grębów
6.Janina i Stanisław Rutyna- Grębów
7. Helena i Kazimierz Duma - Żupawa
8.Maria i Józef Dul - Zabrnie
9.Daniela i Bronisław Furman - Zabrnie
10.Bronisława i Stanisław Gądek - Wydrza
11.Joanna i Mieczysław Rzeźwiccy - Wydrza
12.Maria i Józef Saja - Wydrza
13.Teresa i Tadeusz Stępień - Wydrza
14.Jan i Emilia Trościńscy - Wydrza
15.Stanisława i Michał Czernik - Wydrza