XXI Eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dnia 29 kwietnia 2019 r. w Baranowie Sandomierskim zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W eliminacjach uczestniczyli uczniowie ze wszystkich gmin powiatu tarnobrzeskiego. Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy pisali test zawierający 30 pytań. Następnie odbyła się część ustna do której  zakwalifikowało się po trzech zawodników z każdej grupy wiekowej. Z terenu naszej gminy najlepiej spisali się: Izabela Chojnacka która zajęła pierwsze miejsce w I grupie wiekowej, Marcel Chojnacki który został zwycięzcą w II grupie wiekowej oraz Adam Barnaś, który zajął pierwsze miejsce w III grupie wiekowej. Wymieniona trójka będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: